Glossmax Panel

GlossMAX

Glossmax paneller ileri ve eşsiz bir teknolojiyle çeşitli endüstriyel proseslerden geçerek, melamin kaplı MDF veya yonga levhanın yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanması sonucunda elde edilen dekoratif parlak yüzeyli ahşap panellerdir.

Melamin kaplı yüzeye mükemmel bir tutunum sağlayan sıcak kaplama (hot coating) işleminin kimyasal kürlenmesinden sonra uygulanan lak ile birlikte çizilme ve aşınma direnci diğer parlak yüzeylere göre daha sert bir yüzey elde edilir. Ayrıca UV ışınlarıyla sertleşen üst tabaka güneş ışığı tarafından solmaya ve kimyasallara karşı da dayanımlıdır. Bu sayede mükemmel bir ayna parlaklığı elde edilir.

Bu teknoloji, yüzey kaplamada yeni yollar açan, masif ağacının doğal görüntüsünü ve dokusunu öne çıkaran, yüzey finiş uygulamasını oldukça kolaylaştıran bir çözüm sunar. Aşınmaya, darbeye ve çizilmeye dayanıklı Glossmax parlak levha, ahşap doğallığını yansıtırken, farklı renk seçenekleriyle mekanınızı ayna parlaklığı ile zenginleştirir.

Mobilya üretiminde şıklık ve kalitenin simgesi olarak kullanılabilecek olan Gloss max parlak levha ürünleri, parlak görüntüsünü uzun süre koruyan teknolojisi ile sektörde yeni bir dönem başlatmıştır.

08 mm 2100 * 2800
18 mm 2100 * 2800

Pigmenli Ürünler için (ultra beyaz ,süper beyaz , piano siyah ,lake beyaz ve aytaşı ) TS EN ISO 105-B02 standardına göre ışık altında solmaya/sararmaya/renk değişimine karşı dayanımlıdır. Standartın ilgili maddeleri ürünün direkt olarak dik açı ile uzun süre güneş ışığına maruz kalması durumunu içermemektedir.