Suntalam

SUNTALAM

Suntalam modern mobilya üretim biçimidir masifli mobilyadan temel farkı suntanın her iki yüz- eyinde 0.8 mm lamine kaplama olması masif çıta yerine fabrikasyon ortamında özel makineler ile lamine cumbalar ile kaplanmasıdır.

Suntalam kelime olarak da anlaşılacağı gibi sunta üzerine lamine kaplama olarak bilinmektedir. Teknolojik makineler yardımıyla ve bir takım ham maddeler kullanılarak (tutkal vb.) suntaların üzerlerinin kaplanması sağlanır. Kaplanan suntalar lamine işleminden sonra yanmaz ve suya dayanıklı hale gelir.

Suntalam

Suntalam mobilya sektörünün önemli ürünlerinden biridir. Yüzeyi düz ya da desenli olarak dekoratif  dekor kağıdı ile kaplanarak üretilmektedir. Özel yüzeyler ile üretilebilen sunta-lam ürünler üreticiler kadar tüketicilerin de tercihi olmaktadır.

Doğal ahşap hissini yaşatan özel yüzeyleri ile yaşam alanlarını farklılaştırır. Sunta lam dekorları yüzey kalitesi ve çeşitliliği ile iç mekan tasarımında profesyonellerin önde gelen tercihleri arasındadır. Çizilmeye, çarpmaya, sürtünmeye, solmaya dirençli, temizliği kolay, estetik bakımdan kusursuz görünümlü ürünlerdir

Renk ve Desen Kartelası
08 mm 2100 * 2800 08 mm 1830 * 3660
18 mm 2100 * 2800 18 mm 1830 * 3660
25 mm 2100 * 2800 25 mm 1830 * 3660
30 mm 2100 * 2800 30 mm 1830 * 3660

Sunta lam genellikle rutubet ve nemli yerlerde kullanılmamalıdır. Mobilyanızı koyacağınız yerde rutubet yada nem yoksa Sunta lam malzemesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yukarıda da dediğimiz gibi sunta lam malzemesi mdf kadar kaliteli bir malzeme haline gelmiştir.

Suntalam kullanım alanları ise Gardrop iskeleti, Karyola , Şifoniyer vb ,Yatak odası, Çocuk Odası , Bebek Odası mobilya ürünlerini rahatlıkla yaptırabilir yada alabilirsiniz.

  • Sunta Mdf ye göre daha uygun fiyatlıdır.
  • Mdf Suntalam malzemesine göre çok daha sağlamdır.
  • Sunta nem, rutubet ve suya dayanıklı değildir. Mdf ise suntaya göre daha dayanıklıdır.
  • Sunta renk seçenekleri mdf ye göre daha sınırlıdır.
  • Sunta üretim aşamasında dikkat edilmez ise  çabuk deforme olmaktadır. Mdf kolay kolay deforme olmaz.
  • Sunta malzeme ile yapılmış mobilyalar mdf mobilyalara göre daha hafiftir.
  • Sunta malzemelerde kenar bantlar çekilirken çok dikkat edilmelidir. Çabuk şişme yada kabarma yapabilir. Mdf ürünlerde ise çok fazla şişme ve kabarma olmaz.
  • Sunta yada Mdf malzemeden mobilya yaptıracaksanız kesinlikle standartlara uygun üretildiğine dair belgeleri isteyin.
  • Sunta lam malzeme ise lamine edilmiş suntadır. Bu nedenle sunta lam suya biraz daha dayanıklıdır.